Olulised enne ja pärast pakendamist tegevused, et pakend püsiks transpordi lõpuni:
- Kaitske pakendit mooduli teravate servade ja nurkade vastu:
Vältige pakendi kahjustusi, kasutades moodulite teravate servade või nurkade katmiseks näiteks pappi, kangast või lisakilet. - Kiire reageerimine pakendi kahjustustele:
Tehke viivitamatult parandused, kui märkate pakendil kahjustusi, vältides pikka sõitu kahjustatud pakendiga. - Liistude kindel kinnitamine:
Kasutage vastupidavaid liiste, õige pikkuse ja õige vahekaugusega paigaldatud naelu või kruvisid, et kile ei libiseks liistu alt välja ning kinnitusvahendite kvaliteet ei väheneks soovitud perioodil. - Optimaalne kuumutamine ja kahandamine:
Kuumutage ühtlaselt 100% kogu pakendi pinnast, sealhulgas pakendi katus, et saavutada maksimaalne pingulolek (kile ei jääks lokkima). Vältige liigset kuumutamist, et kile ei muutuks liiga õhukeseks või auklikuks. Vajadusel kasutage paikamiseks teipi või lisakile. - Vältige tuule sissepääsu pakendi alla:
Pakendisse pääsev tuul (transpordil või tormituultes) võib tekitada ülerõhku pakendi sees, mis survestab ka liistudega kinnituskohti. Kokku sulanud voldid võivad sõidu ajal või tuultes teineteise küljest end lahti rebida, nii tekitades augud kilesse, mille kaudu tuul pääseb pakendisse. Lahti rebenemise vältimiseks võiks teineteist katvad kilepinnad olla kuumutamisel puhtad ja kuivad ning ohukohad ka hiljem teibitud, et vältida tuulest tekkida võivaid kahjustusi. - Kinnituspunktide tugevdamine:
Liistud, kruvid, naelad ja/või klambrid peavad olema piisavad, et vältida nende lahti tulekut tuule tõttu kile vibreerimisel. Lahti tulnud kile võib lõhkuda pakendit ning lopendades (või täielikult eemaldudes) kahjustada ka kaitstavat toodet. - Reageerimine välistele füüsilistele teguritele:
Olge ettevaatlik möödudes teele ulatuvatest takistustest, näiteks okstest või liiklusmärkidest, vältides neid piisava distantsiga või aeglustades sõiduki kiirust. - Kaitse lindude tekitatud kahjustuste eest:
Arvestage pakendi pinnalt putukaid püüdvate lindude nokkade ja küünistega, eriti sadamaaladel. Nende tegevus võib päädida aukude tekkimisega, kust pääsevad pakendi alla sademed või on algpunktiks pakendi edasisele rebenemisele. Vajadusel kasutage erinevaid linnupeleteid, võrke või lisakatteid jms. - Sademete kogunemise vältimine:
Vältige vihmavee või lume kogunemisest tekitatud basseine või liigset raskust mooduli avatud horisontaalsetele pindadele, kuna see võib ülemäärase kaalu korral venitada või rebestada kile. Kata pakendi alused suured avaused nt. vineeride, prusside vms abil või looge pakendi alla kalded vee ärajuhtimiseks. - Teibi kinnitumise kindlustamine:
Veenduge, et pakendamiseks kasutatav teip kinnituks korralikult (kõik servad on tihedalt vastu pinda). Paigalda puhtale ja kuivale pinnale, Pind võiks olla soe või äärmisel juhul, külma ilmaga toimetades, soojendage kuumseadmega pinda või teipi ennast pärast paigaldamist. Pikemaaegsel hoiustamisel kontrolli teipide kvaliteeti vähemalt iga 3 kuu tagant ja asendage, kui vaja.
See loetelu toob esile 10 olulisemat punkti termokahaneva kilepakendi eesmärgi parimaks täitmiseks. Rõhutame vajadust hoolika paigalduse, hoolduse ja ennetusmeetmete järele, et tagada pakendi vastupidavus ning tegevused kiireks reageerimiseks kahjustustele.