Kuidas termokahanevat kile valmistatakse?
Kile tootmise käigus venitatakse molekulid soovitud suunas ja seejärel jahutatakse. Kui kile hiljem soojendatakse, soovib see taastada oma esialgset kuju.
Piisava kuumuse edastamisel termokahaneva kile pinnale algab kahanemisprotsess, tihedalt toote vastu, järgides toote välimisi perimeetreid – vastavalt tootmisvõimalustele, võib kahanemine olla rohkem ühes suunas ja vähem sellega ristisuunas või kahes suunas enamvähem võrdselt. HEAT³ EasyPack™ tootmises kasutatav materjal tõmbub kokku kahes suunas enamvähem võrdselt, mis tagab lihtsama kuumutamise ja kvaliteetsema lõpptulemuse.
Kuidas kasutada HEAT³ EasyPack™ termokahanevat pakendit?
Termokahanev pakend avatakse toote peal (eelnevalt peab teravad servad/nurgad pehmendama), kinnitatakse pakendi külgede alumised servad mooduli alumiste servad alla või vastu ning kuumutatakse, kuniks see on maksimaalselt tihkelt ümber toote. Õige kasutuse korral, suudab pakend kaitsta toodet välitingimustes vähemalt 1 aasta (kontroll ja teipide vahetamine võib olla vajalik) ning vajadusel saab pakendile lisada ka lukuga avasid võimaldamaks ligipääsu pakendi alla.
Pakendamise juhendeid leiate ka kodulehelt “Kuidas…” menüüst.
Millised on HEAT³ EasyPack™ materjali parameetrid?
Materjali parameetritega saate tutvuda siin
Kas kuumseade võib kahjustada kaetud toodet?
Kuumust edastatakse katte pinnale spreivärvimisega saranaste ligutustega, hoides seadet pidevas liikumises ning ega jäeta tööriista ühe koha peale liiga kauaks. Enne, kui toode ise jõuab kahjustuda, läheb kilepakend ise auklikuks, mis on indikatsiooniks, et sellel kohale on kuuma liiga palju antud. On olemas mõningaid lakke ja värve, mis võivad sulada kuumuse tõttu (pakend vajab kahanemiseks min.135 kraadi C ning pakendi all võivad hetkelised temperatuurid kõikuda 100 kraadi C läheduses), seetõttu kahtluse korral soovitame alati eelnevalt testida sobivas kohas.
Kas termokahanevat pakendit saab korduvalt kasutada?
Termokahanev kile on mõeldud ühekordseks kasutamiseks – sama tugevust ja pinget kilesse ei ole võimalik uuesti saavutada.
Samas on osad kasutajad olnud leidlikud ja riskide hindamise järgselt kasutanud pakendeid ka teist või kolmandat korda, kuid arvestada tuleb, et samale toote pakend tuleb lõigata eelnevalt lahti, et vanalt tootelt see kätte saada ning pärast peab need samad lõiked ka saama ühendada uue toote peal (kasutades lisakilepaane või teipe). Samuti võib pakend olla eelmisest kasutusest räpane, mis võib kahjustada uut toodet või takistada lõigete kvaliteetset ühendamist.
Mida teha HEAT³ EasyPack™ pakendiga pärast selle eemaldamist?
Lõika pakend korrektselt lahti, eemalda muu materjal sellest, rulli ja voldi kokku ning vii kohalikku taaskasutuskeskusesse või jäätmekäitlusettevõttesse.
Loe rohkem
Mis juhtub niiskuse ja hallitusega katte all?
Kui ventileerimisvõimalust pakendi sisse ei ole võimalik teha, siis kasvavad pakendites riskid niiskuse tekkeks pakendis (sise- ja välistemperatuuride kiirest muutumisest lühikese perioodi jooksul, eriti ohtlikud ajad on varakevad ja hilissügis). Katteid saab ventileerida spetsiaalsete õhutusavadega, et vältida niiskuse ja kondensaadi kogunemist. Alternatiivina võib veel ka kinnistesse pakenditesse lisada niiskuseimavad desikante ja absorbente, mis eemaldavad tekkinud niiskuse oma mahu piires.
Kas pärast paigaldamist on võimalik katte alla pääseda (nt. tööde jätkamiseks või toote seisukorra kontrolliks)?
Jah! Peale pakendi kahandamist saab kattele kinnitada tõmblukuga avatavaid uksi või luuke, mis võimaldavad vajadusel ligipääsu kaetud esemele soovitud kohtades.