
Plastik ei ole probleem, vaid lahendus!
HEAT³ EasyPack™ (ja selle tootmiseks kasutatav LDPE) on keskkonnasõbralik, kuid seda peab kasutama vastutustundlikult. Kui plast ei jõua taaskäitlusesse, on süüdi KASUTAJAD, mitte plast ise. Mitmed uuringud on näidanud, et plastpakendil on kogu elutsükli jooksul oluliselt väiksem keskkonnajalajälg kui alternatiivsetel pakkematerjalidel. Enamikul kasutajatel on ligipääs taaskasutusele – lihtsalt kasutajad peavad võtma vastutuse ja suunama kõik võimaliku taaskasutusse!

Juhised käitumaks keskkonnateadlikkult ja aidata kaasa HEAT³ EasyPack™ pakendite jätkusuutlikule kasutusele ja taaskasutusele:
- HEAT³ EasyPack™ on valmistatud spetsiaalsest LDPE termokahanevast kilest, mis kuulub #4 plastpolümeeride rühma LDPE (madala tihedusega polüetüleen) ning on taaskasutatav materjal. LDPE-d peetakse vähem toksiliseks kui teisi plastmassi liike, see on ohutu kasutamiseks ning üks lihtsamini töödeldavaid ja taaskasutatavaid plastmaterjale. Taaskasutatud LDPE-d kasutatakse erinevates toodetes, nagu plastpuit, haljastusplaadid, prügikastid ja põrandaplaadid, aidates vähendada jäätmeid, energiakasutust ja globaalset soojenemist rohkem võrreldes alternatiivsete pakkematerjalidega. Näiteks üht alternatiivset pakkematerjali PVC-d nimetatakse sageli “mürgiplastikuks”, kuna see sisaldab toksiine, mis võivad kogu selle elutsükli jooksul eralduda. Lisaks on PVC plasti taaskasutamine peaaegu võimatu erinevate lisaainete tõttu – tegelikult taaskasutatakse vähem kui 1% PVC materjalist. On tekkinud väärarusaam, mis lubab, et PVC katteid saab kasutada mitmeid kordi, kuid moodulite puhul on reaalsus võimaluste tõttu teine. Kui PVC katted jõuavad pakenditena moodulite lõpp-punkti, siis vajaksid nad uuesti kasutamiseks korrektset eemaldamist, pesu, remontimist ja tagasivedu algpunkti. Need tegevused on aga ressursimahukad aja, finantside ja keskkonna kahjude osas ning tihti seetõttu ebamõistlik.
- Järgi oma kohaliku taaskasutusprogrammi juhiseid plastjäätmete sorteerimisel ja taaskasutamisel. Täpsema teabe saamiseks võta ühendust kohaliku jäätmekäitlusettevõttega, et mõista kogumistingimusi, või leia lähim alternatiivne taaskasutuspunkt. Kogumiskeskused võtavad LDPE plastikut tavaliselt tasuta vastu ning kui vajalikud tingimused on täidetud, võivad nad ka kogutud LDPE eest tasu maksta. Seetõttu on oluline kontrollida kohaliku taaskasutuspunkti vastuvõtupoliitikaid ja tingimusi. Raha tagasisaamiseks võivad kehtida järgmised tingimused (sõltuvalt taaskasutusprogrammist):
- LDPE peab olema eraldatud teistest jäätmetest
- LDPE peab olema puhas
- Kõik muud materjalid tuleb eemaldada taaskasutatavast LDPE-st (nt kleebised, rihmad, pakkepaelad, metall, puit, muu plastik jne)
- Pakendi korrektne eemaldamine:
- Eemalda pakend puhtal pinnal ja veendu, et see on samuti puhas.
- Lõika kile hallatavatesse suurustesse, et vältida tuule käes lendu minemist ja hõlbustada käitlemist.
- Eemalda mittetaaskasutatavad materjalid, nagu kleebised, nöörid ja määrdunud osad, eraldades need taaskasutatavast kilest.
- Pane kilepaneelid korrektselt üksteise peale ja rulli kokku, et kogumine oleks mugavam ja ruumi säästvam.
- Kui piisav kogus taaskasutatavat kilet on kogutud, korralda selle utiliseerimine usaldusväärse ettevõtte kaudu.
- Transportkotid (Big-Bags) suuremate tellimuste jaoks:
- Suuremad HEAT³ EasyPack™ pakendikogused saadetakse Big-Bag kottides, mis on valmistatud taaskasutatavast polüpropüleenist (PP).
- Big-Bag kotid sobivad suurepäraselt kasutatud HEAT³ EasyPack™ kile kogumiseks enne utiliseerimist.
- Kaalu võimalust saata Big-Bag transportkotid HEAT³-le tagasi korduskasutuseks uute tellimuste saatmisel, edendades ka sel moel ringmajandust.